प्रतिनिधिसभामा कुन दलले कति सिट जिते ? (८१ क्षेत्रको सूची)

काठमाडौं, ८ मंसिर ।  यहि मंसिर ४ गते सम्पन्न निर्वाचनको प्रतिनिधिसभाको प्रत्यक्षतर्फ ८० निर्वाचन क्षेत्रको अन्तिम परिणाम सार्वजनिक भएको छ।

देशका १६५ निर्वाचन क्षेत्रमध्ये बिहीबार दिउँसोसम्म ८१ निर्वाचन क्षेत्रको अन्तिम परिणाम आएको छ । ८१ मध्ये ३० निर्वाचन क्षेत्रमा जीत निकालेर नेपाली कांग्रेस पहिलो स्थानमा छ।

नेपाली कांग्रेस

(१) मुस्ताङ– योगेश शेरचन
(२) मनाङ– टेकबहादुर गुरुङ
(३) काठमाडौं १ – प्रकाशमान सिंह
(४) काठमाडौं ३ – सन्तोष चालिसे
(५) काठमाडौं ४– गगनकुमार थापा
(६) काठमाडौं ५ – प्रदीप पौडेल
(७) रसुवा– मोहन आचार्य
(८) ललितपुर १– उदय शमशेर जबरा
( ९) तनहुँ २ – शंकर भण्डारी
(१०) डडेल्धुरा– शेरबहादुर देउवा
(११) काठमाडौं १० – राजेन्द्रकुमार केसी
(१२) पर्सा ४ – रमेशकुमार रिजाल
(१३) सुर्खेत २ – हृदयराम थानी
(१४) ओखलढुंगा– रामहरि खतिवडा
(१५) झापा १– विश्वप्रकाश शर्मा
(१६) पर्सा १– अजयकुमार चौरसिया
(१७) गोरखा १– राजेन्द्र बजगाँई
(१८) म्याग्दी– खमबहादुर गर्बुजा
(१९) अछाम २ – पुष्पबहादुर शाह
(२०) कैलाली ४ – वीरबहादुर बलायर
(२१) दार्चुला – दिलेन्द्र प्रसाद बडू
(२२) कञ्चनपुर ३ – रमेश लेखक
(२३) कञ्चनपुर २– एनपी साउद
(२४) मोहनबहादुर बस्नेत
(२५) दैलेख २ – दिक्पालकुमार शाही
(२६) भक्तपुर २ – दुर्लभ थापा
(२७) नवलपरासी पूर्व १ – शशांक कोइराला
(२८)  तनहुँ १ – रामचन्द्र पौडेल
(२९)  बाँके ३ – किशोरसिंह राठोर
(३०) रौतहट ४ – देवप्रकाश तिमल्सिना

नेकपा एमाले

(१) उदयपुर २ – अम्बरबहादुर रायमाझी
(२) काठमाडौं ९ – कृष्णगोपाल श्रेष्ठ
(३) ललितपुर २– प्रेमबहादुर महर्जन
(४) गुल्मी २ – गोकर्ण विष्ट
(५) झापा २ – देवराज घिमिरे
(६) झापा ५ – केपी शर्मा ओली
(७) ताप्लेजुङ– योगेश भट्टराई
(८) पर्सा ३ – राजकुमार गुप्ता
(९) अर्घाखाँची – टोपबहादुर रायमाझी
(१०)  प्युठान – सूर्य थापा
(११) लमजुङ – पृथ्वीसुब्बा गुरुङ
(१२) मकवानपुर २ – महेश बर्तौला
(१३) सोलुखुम्बु-  मानवीर राई
(१४) पर्वत – पदम गिरी
(१५) झापा ४-  लालप्रसाद साँवा लिम्बु
(१६) रुपन्देही ५-  बासुदेव घिमिरे
(१७) धनकुटा – राजेन्द्रकुमार राई
(१८) कास्की २ – विद्या भट्टराई

नेकपा (माओवादी केन्द्र)

(१) सिन्धुली २– लेखनाथ दाहाल
(२) सिन्धुपाल्चोक १ – माधव सापकोटा
(३) बाग्लुङ २ – देवेन्द्र पौडेल
(४) रोल्पा – वर्षमान पुन
(५) रुकुम पूर्व १ – पूर्णबहादुर घर्तीमगर
(६) जाजरकोट – शक्तिबहादुर बस्नेत
(७) गोरखा २ – पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’
(८) दाङ २-  रेखा शर्मा
(९) खोटाङ-  रामकुमार राई

नेकपा एकीकृत समाजवादी

(१) अछाम १ – शेरबहादुर कुँवर
(२) बारा ४ – कृष्णकुमार श्रेष्ठ
(३) बझाङ – भानुभक्त जोशी
(४) दैलेख १ – अमरबहादुर थापा
(५) डोटी – प्रेम आले
(६) सल्यान – प्रकाश ज्वाला
(७) रौतहट १-  माधवकुमार नेपाल

राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी

(१) काठमाडौं ७ – गणेश पराजुली
(२) काठमाडौं ८ – विराजभक्त श्रेष्ठ
(३) काठमाडौं २ – सोबिता गौतम
(४) काठमाडौं ६ – शिशिर खनाल
(५) चितवन २-  रवि लामिछाने
(६) ललितपुर ३-  डा.तोसिमा कार्की

राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी (राप्रपा)

(१) बाँके २ – धवलसमशेर जबरा
(२) जुम्ला – ज्ञानेन्द्रबहादुर शाही
(३) मकवानपुर १-  दीपकबहादुर सिंह

लोकतान्त्रिक समाजवादी पार्टी

(१) रुपन्देही ४ – सर्वेन्द्रनाथ शुक्ला
(२) सर्लाही १-  रामप्रकाश चौधरी

जनता समाजवादी पार्टी (जसपा)

(१) पर्सा १ – प्रदीप यादव

नेमकिपा

भक्तपुर १-  प्रेम सुवाल

राष्ट्रिय जनमोर्चा

(१) बाग्लुङ – चित्रबहादुर केसी

नागरिक उन्मुक्ति पार्टी

(१) कैलाली १– गंगाराम चौधरी

जनमत पार्टी

(१) सप्तरी २- सीके राउत

स्वतन्त्र
(१) बर्दिया २ – लालवीर चौधरी

  • Nepal News Agenacy Pvt. Ltd.

  • Putalisadak, Kathmandu Nepal

  • 01-4011122, 01-4011124

  • [email protected]

  • सूचभा तथा प्रसारण विभाग दर्ता नं. २००१।०७७–०७८

©2022 Nepal Page | Website by appharu.com

Our Team

Editorial Board